Sveikata·Mokslas Kokias ligas galima diagnozuoti elektrokardiograma

Laikas: 2022-08-11

EKG yra labiausiai žinoma termopopieriaus rūšis. EKG gali aiškiai diagnozuoti širdies sužadinimo ir laidumo funkcijos kilmę, ty aritmiją. , įgimta širdies liga, elektrolitų sutrikimai ir kitos ligos, gali suteikti tvirtą diagnostikos pagrindą, todėl glaudžiai susiję su įvairiomis disciplinomis, yra pati pagrindinė klinikinio tyrimo technologija.

EKG informacijos valdymo sistema, taip pat žinoma kaip EKG tinklo sistema. Jis įgyvendino visų originalių EKG duomenų skaitmeninį saugojimą kompiuteriu, kad paciento EKG duomenis būtų galima išsaugoti visam laikui. Tradicinės EKG diagramos yra terminis popierius. Laikui bėgant EKG diagramos tampa neryškios ir neaiškios, o pavieniai puslapiai lengvai prarandami. Pacientams, kuriems atliekami EKG tyrimai, kiekvieno tyrimo rezultatai išsaugomi kompiuteryje, o tai padeda gydytojams palyginti pacientų EKG tyrimų rezultatus, laiku išsiaiškinti paciento būklę, nustatyti teisingą diagnozę. Kiekviename ligoninės skyriuje įrengtas EKG aparatas. Stacionare pacientai gali atlikti EKG tyrimą prie lovos, o tyrimo rezultatai tinklu perduodami į EKG kabinetą. , kad pacientai galėtų laiku gauti gydymą.


Kokie yra tyrimo elementai EKG kambaryje?

1. Įprasta 12 laidų EKG

2. 18 laidų EKG
Atliekant 18 išvedimų EKG vienu metu, lyginant su 12 išvedimų, pridedami užpakalinės sienelės ir dešiniojo skilvelio tyrimai, kad būtų galima visapusiškiau atspindėti širdies aprūpinimą krauju, diagnozuoti koronarinę širdies ligą, miokardo. infarktas ir kitos ligos gali būti išsamesnės ir tikslesnės.

3. Dinaminė EKG
Holteris, taip pat žinomas kaip nešiojimo dėžutė, Holteris, 24 valandų dinaminis, daugiausia naudojamas stebėti aritmiją, krūtinės anginą ir trumpalaikį sinkopę, kokybiškai ir kiekybiškai analizuoti užfiksuotą aritmiją, vadovauti klinikiniams vaistams ir stebėti vaistus. Širdies stimuliatorius gali būti įvertintas pacientams, turintiems širdies stimuliatorių.

4. Ambulatorinis kraujospūdis
Ambulatorinis kraujospūdis yra aptikimo technologija, kuri automatiškai, su pertraukomis ir reguliariai matuoja kraujospūdį kasdieniame gyvenime naudojant prietaisus. Paprastai jis matuojamas kartą per pusvalandį dieną ir kartą per valandą naktį, o tai gali objektyviau atspindėti tikrąjį 24 valandų kraujospūdžio lygį ir svyravimus. Didelės rizikos pacientai yra naudingesni.
Diagnostiniai kriterijai: Vertingiausi ir dažniausiai naudojami rodikliai yra vidutiniai sistolinio ir diastolinio kraujospūdžio lygiai per 24 valandas per parą (pabudimo veikla) ​​ir naktį (miego metu). Naktinio kraujospūdžio kritimo ir ankstyvo ryto kraujospūdžio padidėjimo procentas.
Vidutinis 24 valandų dienos ir nakties kraujospūdis atspindi bendrą ambulatorinio kraujospūdžio lygį įvairiais etapais. Viršutinė ambulatorinio kraujospūdžio normos atskaitos riba yra 24 val. <130/80 mmHg dieną <135/85 mmHg, naktį <120/70 mmHg.

5. Planko mankštos testas
Bėgimo takelio pratimo testas yra tam tikro krūvio metu padidinti širdies apkrovą ir stebėti elektrokardiogramos pokyčius. Jis daugiausia naudojamas klinikiniam krūtinės skausmo identifikavimui, koronarinės širdies ligos diagnozavimui, vaistų veiksmingumo stebėjimui, širdies ligonių reabilitacijos pratybų vadovavimui ir fizinei apžiūrai specialiose pramonės šakose.

EKG ataskaitos turinio analizė

1. Sinusinis ritmas
Bendras širdies plakimo vadas yra sinoatrialinis mazgas, o sinusinis mazgas duoda komandas suformuoti širdies plakimą, kuris vadinamas sinusiniu ritmu, todėl sinusinis ritmas yra normalaus širdies ritmo sinonimas.

2. Sinusinė aritmija
Tiesą sakant, sinusinė aritmija nėra liga, o fiziologinis reiškinys. Ji būdinga vaikams ir jauniems žmonėms ir mažėja su amžiumi. Yra nedaug diskomforto simptomų, nėra akivaizdžios klinikinės reikšmės ir paprastai nereikia specialaus gydymo.

3. Priešlaikiniai sumušimai
Pirmiausia nesijaudinkite, priešlaikinių sumušimų atsiradimas yra susijęs su daugeliu veiksnių, tokių kaip ne širdies liga, psichinis stresas, miego sąlygos, reakcija į fizinį stresą ir kt. Nedidelis priešlaikinių sumušimų kiekis neturės akivaizdaus poveikio kūno, tačiau jei širdies plakimo simptomai yra akivaizdūs, galima atlikti Holterio stebėjimą, kad būtų galima įvertinti priešlaikinių sumušimų skaičių per 24 valandas ir pasikonsultuoti su gydytoju, kaip su tuo susidoroti.

4. ST-T išimtis
Kai pamatysite ST-T pokyčius, kurie dažnai pasirodo EKG ataskaitoje, visi bus labai nervingi. Ar aš sergu miokardo išemija ar koronarine širdies liga? Tiesą sakant, ST-T anomalija turi įtakos daugybei veiksnių, tokių kaip autonominė disfunkcija, ne širdies liga, todėl gavę tokį pranešimą neatskaitykite iš koronarinės širdies ligos, turite susirasti kardiologą ir išklausyti gydytojo patarimas tolesniam tyrimui.

5. Elektrokardiograma normali, ar reikia atlikti kitus patikrinimo punktus?
Taip, echokardiografija nagrinėja širdies sandarą, prieširdžius, skilvelio ertmės dydį, širdies vožtuvo uždarymą ir širdies funkciją. Koronarinė KT nuskaito širdį dėl aterosklerozės ir stenozės.

6. Ar man reikia pasninkauti EKG?
Nebūtina badauti dėl EKG, galite atvykti bet kada, bet priminkite visiems, kad vyktų į ligoninę pas gydytoją ir stenkitės vilkėti paprastus, atskirus drabužius, kad būtų lengviau atlikti tyrimą.

Paskutinės naujienos